Global rank:
11,554 / 53,772
Skill pts: 5
Hire / Invite to Project

About

PROJE

(hidden) Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi BAP projesi olan ‘Tarımsal Atıkların Akustik Emici Olarak Değerlendirilmesi ve Ses Emme Katsayılarının Gerçek Zamanlı İzlenmesi’ adlı projede çalışılmaktadır.

(hidden) Sıcak Hat Tasarımı (ABG Kalıpçılık firması Cengiz AYKUT yönetiminde bu tasarımı üç boyutlu olarak tasarladım ve tasarımın faydalı model patenti alındı.)

2012 Hava Soğutmalı, Dört zamanlı, iki silindirli V motor tasarımı (Bu projeyi Solid Works programında Prof. Dr. Numan Behlül BEKTAŞ danışmalığında yaptım.)
BİLGİSAYAR BECERİSİ
AutoCAD , SolidWorks , İnventer , SolidCAM , MasterCAM: İYİ DÜZEYDE
Windows office paket programları (Word, Excel, Power-Point) programları

ALINAN SERTİFİKALAR
} Cimatron Temel Cam Eğitimi - (hidden).(hidden).(hidden)
} Cimatron Temel Mold Desing - (hidden).(hidden).(hidden)
} Süreç Yönetimi ve Risk Analizi (IATF (hidden): (hidden) – (hidden).(hidden).(hidden)
} Hata Türleri ve Analizi (FMEA) - (hidden).(hidden).(hidden)
} Üretim Parçası Onay Süreci (PPAP)- (hidden).(hidden).(hidden)
} İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP) - (hidden).(hidden).(hidden)
} İstatiksel Proses Kontrol (SPC) - (hidden).(hidden).(hidden)
} Ölçüm Sistemleri Analizi (MSA) - (hidden).(hidden).(hidden)
} ISO 16949 İç Denetçi Sertifikası
} CMM Eğitimi (Hexagon) -Şubat 2022

CNC Tezgah ve Solidcam eğitimine 23.07.2016 tarihinde katıldım. 6 haftalık eğitim sonunda İki Teknik Bilişim firmasından CNC Tezgah ve SolidCAM sertifikası aldım.

Vali Necati Bilican Meslek Eğitim Merkezinde 26.09.2009 tarihinde (lisans eğitimimde) motorsiklet tamirciliği kalfalık eğitimine başladım. 13 aylık iş yeri ve okul eğitiminden sonra kalfalık belgesi aldım.

3D Models

Experience

  • 2020-Devam OSTİM Teknik Üniversitesi 2020-Devam OSTİM Teknik Üniversitesi · Full-time Aug 2020 – Present 2 yrs 3 mos Ankara, Ankara, Turkey OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Meslek Yüksek okulunda Makine Programı Sorumlusu olarak görev aldım. Bilgisayar Destekli Teknik Resim, Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Üretim, Kestirimci Bakım, Kesici Takım Teknolojisi, CNC Programlama, İşyeri Eğitimi ve İşyeri Uygulaması derslerini vermekteyim. Ayrıca; BOLOGNA Komisyonu ve MYO İş Yeri Deneyimi Dersleri Komisyon Üyesi görevlerinde yer almaktayım.
  • 2016-2017 Akın Yazılım Bilgisayar İth. İhr. Ltd. Şti (AKINSOFT) 2016-2017 Akın Yazılım Bilgisayar İth. İhr. Ltd. Şti (AKINSOFT) · Full-time Feb 2016 – Feb 2022 6 yrs Konya, Konya, Turkey Robotik departmanında Mekanik Bölümü Sorumlusu olarak çalıştım. Bölümümün amacı, insansı robot (çok amaçlı robot) yapmaktır. Bölümümde; robot kol, harmonik redüksiyon, mekanium teker ve BLDC motor tasarımlarını SolidWorks programı ile gercekleştirdim. SolidWorks programında hazırlamış olduğum tasarımları Mastercam programında CAM’ lerini yaptıktan sonra, 4 eksenli CNC Freze (dik işlem Fanuc yazılımlı tezgah) ve CNC torna (C eksenli) ile işleyerek tasarımların hayata geçirilmesinde de bulundum. Ayrıca tasarımların üretilmesi için malzeme seçiminde de çeşitli görevler yürüttüm. Akınsoft firması, yazılım ve robotik bölümünden oluşmaktadır. Yazılım bölümü firmalar için programlar hazırlamaktadır. Robotik bölümü, proje bazlı çalışarak insansı robotu hayata geçirmek için çalışmaktadır.
  • 2017-2020 HD Kauçuk Ve Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. 2017-2020 HD Kauçuk Ve Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. · Full-time Jan 2017 – May 2020 3 yrs 4 mos Konya, Konya, Turkey Tasarım merkezi bünyesinde Tasarım Merkezi ve Kalıphane sorumlusu olarak çalıştım. Otomotiv sektöründe önde gelen OEM (Otomotiv Orijinal Ekipman Üreticileri) ve OES (Otomotivde Yan Sanayi Tedarikçileri) ürünlerinin üretimi için kalıp tasarımları, kalıpların hazırlanması ve üretimde kullanılan kalıpların bakımlarını ve takiplerini yaptım.
  • 2015-2016 ABG Kalıp ve Makina Ltd. Şti. 2015-2016 ABG Kalıp ve Makina Ltd. Şti. · Full-time Jan 2015 – Jan 2016 1 yrs undefined, Denizli, Turkey Üretim ve Ar-Ge ortak bölümünde Tasarım Mühendisi olarak çalıştım. Firmada, perforje kesme ve bükme kalıpları tasarımlarını SolidWorks programı ile yaparak ve erozyon makinası, CNC torna, 3 eksenli CNC Freze (dik işlem Fanuc yazılımlı tezgah) tezgahlarını kullanarak kalıpların üretimini gerçekleştirdik. ABG firması; sıcak hat, kıvırma, nervür gibi çeşitli perforje makinalarının imalatını yapmaktadır.

Education

  • Pamukkale University Post Graduate, Machanical Engineering 2014 – 2018
  • Pamukkale University Graduate, mechanical engineering 2007 – 2012
Stats

Joined: October 30, 2022

Last seen: October 31, 2022

Location

Ankara, Ankara, Turkey